Vítáme Vás

ZŠ Budišov - příspěvková organizace

Budišov 221, 675 03
skola@zsbudisov.cz

hodnocení článku:, počet hlasů:
(5 hvězdiček je nejvíce)

Bezpečná třída 6.A

Fotografie ze školní akce 6.A - Bezpečná třída

Čertovské dopoledne

Naši deváťáci si připravili pro žáky 1.stupně dopoledne plné zážitků, her a tvoření.

Exkurze - čistička odpadních vod Budišov

Žáci 9. třídy navštívili ve středu 30.11. čističku odpadních vod v Budišově.

Jihlavský slavík 2016

V sobotu 19. listopadu se děvčata naší školy zúčastnila krajské pěvecké soutěže Jihlavský slavík v Jihlavě.

SEV Ostrůvek - 5. třída

Dne 16. 11. 2016 zamířili žáci 5. třídy do Velkého Meziříči na Ostrůvek, kde pro ně byl připraven výukový program s názvem Cesta za papírem. Seznámili se s historií výroby papíru, zopakovali si pravidla třídění odpadu, vyzkoušeli různé techniky psaní a domů si každý odnesl svůj ručně vyrobený papír.

FOTOGRAFIE

Vánoční jarmark

Ve čtvrtek 24. 11. 2016 proběhl na naší škole tradiční vánoční jarmark. Předvánoční čas nám pro letošní rok zpříjemnili p. Juhas, R. Dušovská a manželé Bártovi.

Adventní tvoření

Plavání 3. a 4. třídy

Žáci 3.a 4.třídy se od září do listopadu účastnili plaveckého výcvikuv Třebíči v aquaparku Laguna.

Medové snídaně

Akce podpořená ministerstvem zemědělství.

fotomed

Adventní andělíčci

Děti i dospělí se začínají připravovat na adventní čas.

fotoandel

Budišovský tukan 2016

Čtvrtý ročník pěvecké soutěže jednotlivců a duet pod názvem Budišovský tukan se uskutečnil ve čtvrtek 10. listopadu od 16:00 hodin v relaxační učebně.

Lesní školka Budišov - exkurze

V pátek 11. listopadu se žáci šestých ročníků vydali do lesní školky Budišov.

Lesní školka je specializovaný provoz, jehož účelem je pěstování sazenic lesních a okrasných dřevin.

Barevný den - žlutý

Školní parlament vyhlásil na středu 9. listopadu den ve žluté barvě.

Podzimní slunce

Podzimní listí - věčná inspirace

Beseda se spisovatelkou

V úterý 8. 11. navštívila naši školu učitelka a spisovatelka paní Michaela Fišarová. V relaxační učebně besedovala o svých knihách nejprve se žáky 3. a 5. třídy, poté se žáky 4. a 6. třídy. Děti  pozorně naslouchaly poutavému vyprávění o knihách A-Ž půjdeš do školy, Náš dvůr má tajemství a Nikolina volba a vyslechly si i ukázky z nich. Beseda byla zajímavá a proběhla ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.

Domino zazpívalo seniorům

Ve čtvrtek 3.11. se v sále ZŠ Budišov sešlo na sedm desítek občanů dříve narozených, aby si popovídali, zatancovali a pobavili.

fotografie

Podzimní tvoření ve školním klubu a družině

Odpolední činnost dětí ve školním klubu a družině v pondělí 26.10. zpříjemnila animační aktivita pod vedením lektorky Renaty Dušovské. Děti pracovaly s motivy, které si následně lepily na papírové rámečky v podzimními barvách. Práce je velmi bavila a z vytvořených výrobků měli obrovskou radost.

fotografie

Exkurze do kamenolomu na pilu a za kolomaznými kameny v Kamenné

25.10. vyrazili deváťáci na kolech do nedaleké Kamenné.

V žulovém kamenolomu nás provedl pan Zedníček. Lom se nám velice líbil, povídání bylo zajímavé stejně jako pozorování strojů, které obrovské kusy horniny rozřežou a krásně vyleští.

Na pile se nás ujal pan Krejčí. Chlapce zaujala technika a všechny ostatní poznání, jaká je vlastně technologie řezání dřeva.

Pátrání v nedalekém lese nás obohatilo hned o několik věcí: co je to kolomaz, kolomazné kameny a geocaching. Kolomazné kameny jsou krásné a jejich hledání byla zábava.

Podzimní sběr papíru

Také letos jsme se zapojili do sběru starého papíru. O spolupráci jsme požádali okolní obce (občanům za papírové příspěvky děkujeme) a hlavně rodiče a žáky naší školy. V pátek 21.10. sběr papíru vyvrcholil. Během čtrnácti dnů se podařilo nastřádat stovky kilogramů. Také sběr papíru po obci byl úspěšný. Žáci na kárkách přivezli nezanedbatelné množství papíru. Děkujeme.

fotopapir

Podzimní variace

V úterý 18. října pořádala naše škola pro žáky a širokou veřejnost Podzimní variace.

fotografie

Krajské finále v přespolním běhu

Dne 13. října. 2016 pětičlenný tým dívek z 6. a 7. ročníku reprezentoval naši školu v krajském finále v přespolním běhu "Běháme s BK TOUR" ve Žďáře nad Sázavou.

Drakiáda

V pondělí 10. října pořádal školní parlament společně se školní družinou Drakiádu.

Přespolní běh v Třebíči

Ve čtvrtek 6. 10. 2016 pořádalo Gymnázium Třebíč okresní kolo v přespolním běhu "Běháme s BK TOUR" v Libušíně údolí.

Časovka

V úterý 4.října se ukutečnila 4. časovka z Budišova do Vladislavi a zpět.

Sběr papíru

V pátek 21.10.2016 organizujeme tradiční podzimní sběr papíru.

Evropský den jazyků

Dne 26. září si každoročně připomínáme Evropský den jazyků, jehož cílem je motivovat ke studiu cizích jazyků a poznávání rozmanitosti evropských kultur.

Běh naděje 2016

V úterý 20.9.2016 od 8:00 hodin se uskutečnil v zámeckém parku Běh naděje.

fotopark

Běh zámeckým parkem

V pátek 16.9. se konal tradiční Běh zámeckým parkem.

Divadlo Slunečnice Brno

Ve tředu 14.9. nás navštívilo brněnské divadlo Slunečnice se svým hudebním představením, kterým jsme chtěli našim žákům připomenout Den jazyků, který si připomínáme 26. 9

Den jazyků

26. září je Dnem jazyků

Slavnostní zahájení školního roku 2016/2017

Ve čtvrtek 1. září byl na naší škole slavnostně zahájen nový školní rok 2016/2017.

fotografie

Školní družina, školní klub - kontakty

Stará Hana 739 049 372 - ŠD

Veronika Dostálová 733 646 567 - ŠD

Hana Zejdová 605 050 714 - ŠK

Zahájení školního roku

Školní rok 2016/2017 bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 1. září v 8 hodin před budovou školy.

Školní jídelna, klub i družina budou v provozu pro přihlášené žáky od pátku 2. září.

Mgr. Milan Procházka, ředitel

Školní zahrada o prázdninách

Příměstský tábor v ZŠ Budišov

V druhé polovině prázdnin začali žáci prvního stupně základní školy navštěvovat příměstský tábor.

Příspěvky

Ostatní příspěvky najdete v archivu.

archiv