Základní škola Budišov

Naše škola se snaží o vytváření těch nejlepších podmínek pro školní i mimoškolní výuku a výchovu.

Snaží se zároveň o maximální spolupráci rodiny a školy a o vytváření co nejlepšího vztahu dětí a rodičů ke škole a tím k dosahování optimálních výsledků vzdělávání.

Škola se nachází nedaleko centra obce. Je obklopena parčíkem, který je využíván jako zelená učebna. Součástí školy jsou školní pozemek, tělocvična a divadelní sál. K výuce jsou dále využívány prostory v těsné blízkosti školy - tenisové kurty s umělým povrchem, travnaté fotbalové hřiště azámecký park.

Budova školy je z 50. let 20. století. V roce 2006 byla dokončena přístavba nové školní kuchyně s jídelnou.

Zásadní proměna však nastává v roce 2015, kdy škola mění svůj vzhled. Je provedena celková výměna oken se zateplením pláště budovy.

Ve škole máme v jedenácti třídách interaktivní tabule s výukovými i vzdělávacími programy, dále jazykovou, relaxační a počítačovou učebnu s připojením na internet.

Děti používají  knihovnu, školní zahradu, dílnu, cvičnou kuchyňku a keramickou dílnu.

Škola se zapojila do projektů financovaných z ESF a rozpočtu ČR:

Šablony I a II, Polytechnické vzdělávání, Čtenářství a AJ, ORP - síťování škol, Klíč k poznání, Perspektiva, aneb učíme s projekty, Inovace výuky .

V současné době navštěvuje školu celkem 205 žáků.

A co u nás najdete?

• výuka angličtiny od 1. třídy
  • výuku plavání ve 3. a 4. ročníku
  • lyžařský výcvik pro zájemce na prvním stupni a v 7. ročníku
  • letní výcvikový kurz v 8. ročníku
  • školní knihovnu vybavenou počítačem s připojením na internet
  • svačinku o velké přestávce ve školní jídelně
  • možnost zapojení se do mimoškolních aktivit a kroužků
  • mnoho akcí pořádaných nejen pro děti, ale i pro rodiče a veřejnost

Prázdninový provoz

Hurá prázdniny

Milí žáci naší základní školy, dnes jsem společně zakončili školní rok a zítra Vám začínají prázdniny, na které se všichni určitě moc těšíte. Celý rok jste pilně pracovali, někdo méně a někdo více, což se projevilo i na vašem vysvědčení, které jste si dnes přinesli domů.  Je to první opravdové vysvědčení našich prvňáčků, ale také poslední vysvědčení žáků 9. ročníku. Přeji vám hodně sluníčka a krásné prázdniny. Chtěl bych  poděkovat všem vyučujícím, vychovatelkám ŠD a také všem provozním zaměstnancům za jejich náročnou práci.                                                                                 Mgr. Milan Procházka, ředitel

Slavnostní ukončení školního roku 2018/2019 1

Slavnostní ukončení školního roku 2018/2019

Poslední červnový den se uskutečnilo před budovou školy slavnostní zakončení školního roku 2018 - 2019.

penize-skolam perspektiva2 poltechvzdelavani adopce external5
mrkev