Exkurze na úřad práce a prohlídka města Třebíče

Exkurze na úřad práce a prohlídka města Třebíče 1 Dne 18. 4. vyrazila 8. třída v počtu 26 žáků směr Třebíč za účelem navštívení informačního programu na úřadu práce a seznámení se s památkami UNESCO v našem okresním městě.

Po první vyučovací hodině se osmá třída přesunula na zastávku v Budišově, kde nasedla na autobus. Po příjezdu do Třebíče byla třída rozdělena na dvě skupiny. První skupina šla na informační program na úřad práce. Druhá skupina šla s domluvenou průvodkyní na prohlídku města Třebíče.

Informační program na úřadu práce byl zaměřen na preference žáků v jejich budoucích povolání. Paní z úřadu práce žákům vysvětlila možnosti, kam se můžou hlásit a seznámila je s jednotlivými obory či konkrétními povoláními. Poté žáci měli různé otázky, které jim měli usnadnit výběr budoucí školy a povolání. V rámci plnění úkolu mohli listovat v šanonech, které byly zaměřeny na různá povolání. Další sezení na úřadu práce je naplánováno na podzim 2023 až budou mít žáci těsně před veletrhem středních škol Didacta.

Prohlídka města Třebíče byla z hlediska času pro každou skupinu trochu jiná. Druhá skupina stihla na rozdíl od první i baziliku sv. Prokopa. S oběma skupinami šla paní průvodkyně, která jim nevyprávěla jen o historii města a historických budovách, ale poskytla žákům i konkrétní současné budovy, které jim budou sloužit při studiu střední školy v Třebíči. Prohlídka vedla přes náměstí, židovské město až k židovskému hřbitovu. Během prohlídky byly žáci seznámeni s různými uměleckými slohy, které v Třebíči jsou k nalezení (románský, gotický, renesanční, barokní atd.), s životem v židovském městě a o způsobu pohřbívání na židovském hřbitově. V rámci prohlídky žáci viděli malovaný dům, přední a zadní synagogu, baziliku sv. Prokopa spousta dalších zajímavých budov.

I přes deštivé počasí a spoustu nachozených kilometrů se žákům dané prohlídky a informační program líbily.

Vytvořeno: 19. 4. 2023
Poslední aktualizace: 19. 4. 2023 17:50