02.10.2022

28.9. Den české státnosti 1

28.9. Den české státnosti

V týdnu od 26.9. do 27.9. si žáci naší školy v rámci průřezem předmětů výchovy k občanství, dějepisu, výtvarné výchovy a informatiky připomněli Den české státnosti.

02.10.2022

Exkurze - Soukromá stř.šk. zemědělská Pozďatín 2

Exkurze - Soukromá stř.šk. zemědělská Pozďatín

V úterý 27.9. navštívili žáci 6.třídy Soukromou střední školu zemědělskou v Pozďatíně.

30.09.2022

Pomocná kuchařka

Základní škola přijme do pracovního poměru do školní kuchyně pomocnou kuchařku na zkrácený úvazek 0,75 (6h/denně).

29.09.2022

Školní kolo přespolního běhu 1

Školní kolo přespolního běhu

V pátek 23.září za chladného a slunečného počasí soutěžili žáci druhého stupně  v přespolním běhu.

Základní škola Budišov

Naše škola se snaží o vytváření těch nejlepších podmínek pro školní i mimoškolní výuku a výchovu.

Snaží se zároveň o maximální spolupráci rodiny a školy a o vytváření co nejlepšího vztahu dětí a rodičů ke škole a tím k dosahování optimálních výsledků vzdělávání.

Škola se nachází nedaleko centra obce. Je obklopena parčíkem, který je využíván jako zelená učebna. Součástí školy jsou školní pozemek, tělocvična a divadelní sál. K výuce jsou dále využívány prostory v těsné blízkosti školy - tenisové kurty s umělým povrchem, travnaté fotbalové hřiště a zámecký park.

Budova školy je z 50. let 20. století. V roce 2006 byla dokončena přístavba nové školní kuchyně s jídelnou.

Zásadní proměna však nastává v roce 2015, kdy škola mění svůj vzhled. Je provedena celková výměna oken se zateplením pláště budovy.

Po modernizaci z roku 2020 má škola nově vytvořenou přírodovědnou učebnu s laboratoří a kabinentem, počítačovou učebnu a žákovskou kuchyňku s atriem. Tyto doplňuje jazyková a relaxační čebna. Součástí každé kmenové třídy interaktivní tabule nebo tabule s dataprojektorem. Škola je kompletně pokryta wifi připojením k internutu a je bezbarierovou.

Žáci mohou ve výuce využívat knihovnu, školní zahradu s altánem, žákovskou dílnu a keramickou dílnu.

Škola se opakovaně v minulosti modernizovala díky zapojení do projektů financovaných z ESF a rozpočtu ČR:

Šablony I, II a III, Polytechnické vzdělávání, Čtenářství a AJ, ORP - síťování škol, Klíč k poznání, Perspektiva, aneb učíme s projekty, Inovace výuky, Společně za poznáním.

V současné době navštěvuje školu celkem 233 žáků.

A co u nás najdete?

• výuka angličtiny od 1. třídy
  • výuku plavání ve 3. a 4. ročníku
  • lyžařský výcvik pro zájemce na prvním stupni a v 7. ročníku