Školní výlet 6.A/6.B

Školní výlet 6.A/6.B Výlet do outdoorového střediska Březová
Výlet byl plánován jako dvoudenní a uskutečnil se ve dnech 18. – 19. května. Cíl naší návštěvy byl outdoorový camp Březová, kde byly pro žáky připraveny různé aktivity.
Náš výlet začal v Budišově, odkud jsme se přesunuli do Třebíče. Musím za sebe děti pochválit, jak se chovaly v autobuse. Bez řečí uvolňovaly místo starším lidem a chovaly se slušně.

V Třebíči jsme měli dvě hodiny času, který jsme využili na výšlap ke kostelíčku, který ční nad Třebíči a je z něj úžasný výhled na celé město. Samozřejmě jsme si našli čas i na svačinku a „doplnění“ zásob.

V 10:00 jsme vyrazili do střediska, kam jsme dorazili před obědem. Přivítala nás usměvavá instruktorka Hanka a seznámila nás s prostředím celého centra. Ubytovali jsme se a po obědě a krátkém odpočinku jsme vyrazili za aktivitami.

První aktivitou byla projížďka na raftech na místním rybníku. Zde se mnozí přesvědčili, že voda už je celkem teplá a že tělesa s hustotou větší než voda velmi rychle klesají na dno rybníka.                    Mnozí se museli jít po zkušenostech s raftem převléknout.

V pořadí druhá aktivita byla lezecká stěna. Tady si děti zkusily s jištěním instruktora vylézt horolezeckou stěnu, která byla 12 metrů vysoká a měla různé stupně obtížnosti. Některým se podařilo ji úspěšně pokořit. Většina žáků poznala, že síla jejich paží není tak velká, jak si mysleli.

Po svačině jsme vyzkoušeli lanové centrum, které je svou rozlohou jedno z největších na Vysočině.      I přes jištění se zde vyskytlo několik povedených „držkopádů“, které se ovšem obešly bez zranění a s občasným úsměvem na tváři přihlížejících. Po večeři byla závěrečná aktivita a to byl airsoft. Žáci si zde mohli zasoupeřit v týmech proti sobě. Z mého osobního pohledu jsem rád, že až na pár modřinek se nikomu nic vážného nestalo.

Pak se už den nachyloval ke svému konci a i žáci (neméně učitelé) byli unaveni. Večerka byla ve 22:00 a musím říci, že oproti ostatním školám, které zde byly přítomny, tak naši žáci byli opravdu klidní a bez větších problémů přečkali noc.

Druhý den jsme strávili v Třebíči. Zaměřili jsme se na historii místních židů (navštívili jsme židovské město i krásný židovský hřbitov, který je jeden z nejhezčích v Evropě).

V odpoledních hodinách jsme se dostali zpět do Budišova a ukončili jsme náš společný výlet. Za mě i za kolegyni Kašíkovou musím říci, že to bylo celé velmi podařené.

Ondřej Bachr

Vytvořeno: 29. 8. 2017