PO - Brno

PO - Brno 1 11. a 12. 12. se žáci druhého stupně vypravili v rámci projektu Pokusné ověřování do Moravského zemského muzea v Brně.

Zde absolvovali v Dietrichsteinském paláci dva programy zaměřené na dějiny Moravy jako středoevropské křižovatky ve 20. století. V první části si děti připomněly události z přelomu 19. a 20. století – mohly si vyzkoušet secesní oděv, prohlédly si obrázky významných vynálezů tohoto období. Dále děti prošly obdobím první světové války, kde se chlapci oblékli do uniformy vojáka a vyzkoušeli si i držení tehdejší pušky s bajonetem, seznámily se s významnou funkcionalistickou památkou v Brně – vilou Tugendhat a vyzkoušely si sokolský kroj. Druhá část programu se soustředila na období od Protektorátu Čechy a Morava přes Vítězný únor 1948 až do roku 1968. Součástí byla i interaktivní hra, kdy žáci rozdělení do skupin shromažďovali různé indicie (předměty, fotografie, texty) a na jejich základě měli pak ostatním představit několik osobností: básníka Jana Zahradníčka, letce RAF Josefa Brykse, spisovatele Ondřeje Sekoru.

Po zhlednutí této velmi zajímavé interaktivní výstavy rozdělené do několika časových období, jejíž kolorit dotvářely i dobové plakáty, vyhlášky, dokumenty, exponáty apod., všechny čekaly tradiční vánoční trhy na Zelném trhu.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/PO_-_Brno_8._a_9._tr./

Vytvořeno: 16. 12. 2018