Letní výcvikový kurz

Letní výcvikový kurz 1 I přes nepříznivou předpověď počasí se 18 z 21 žáků 9. třídy rozhodlo zúčastnit vodáckého kurzu v Kempu Krkavec ve Veselí nad Lužnicí.

První den bylo vcelku obstojně, ušli jsme asi 12 km, což už pro některé byl docela nadlidský výkon a zkusili si základy plavení se na kanoi. Někteří hned okusili, jak je voda studená.

Druhý den nás čekalo 20 km pádlování. Ráno nás probudilo sluníčko, což vypadalo příjemně, ale teplota venku leckdy i v chatce se blížila k nule. Trasu jsme zvládli i s třemi nebezpečnými úseky, kde se opět někdo z nás koupal.

Další den jsme vyjeli za kulturou, navštívili jsme zámek v Třeboni. Paní průvodkyně byla z žáků nadšená, chovali se velmi pěkně určitě i zásluhou jejího nápaditého výkladu. Během den začalo pršet, ale to nás neodradilo od toho, abychom vyrazili znovu na vodu, tentokrát "pouze" na 12 km. Déšť byl ale velmi vytrvalý a teplota šest stupňů taky nebyla ideální, proto jsme poslední dva kilometry vzdali, lodě vytáhli a jeli do kempu se osušit.

Poslední den jsme byli v klášteře Zlatá Koruna a pak už ujížděli domů.

Všem žákům, kteří se účastnili patří velká pochvala za to, jak vše bez fňukání a s odvahou zvládli.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/LVK_-_Krkavec-2019/

Vytvořeno: 22. 5. 2019