Exkurze do Moravského zemského muzea

Exkurze do Moravského zemského muzea 1 Plni dojmů a také unaveni jsme se ve čtvrtek 14. 12. 2017 vrátili z exkurzí v Brně.

Navštívili jsme dva dopolední programy - Zaniklý život na Moravě a Mineralogii a dva odpolední programy – Genetiku v Mendelianu a Faunu Moravy. Programy jsou pro návštěvníky připraveny ve dvou budovách, v Dietrichsteinském paláci a Biskupském dvoře. Příjemně nás překvapil program o dědičnosti – interaktivní formou mohly žákyně (tento výlet byl totiž dámskou jízdou žákyň 2. stupně) extrahovat DNA z plodů, pipetovat „krev“ či mikroskopovat preparáty.

Během dvou hodin kolem poledne jsme navštívili vyhlášené adventní trhy na náměstí Svobody a Zelném trhu. Zamlsali jsme si, nakoupili drobné dárky a hlavně nasáli milou vánoční atmosféru.

Cestou domů jsme se zastavili ve Velké Bíteši – měli jsme tu U Raušů objednanou tzv. třešničku na dortu – večeři v podobě smaženého sýra a opékaných brambor.

Foto: http://skolabudisov.rajce.idnes.cz/MZM_Brno_6.-9._trida/

Vytvořeno: 17. 12. 2017