Obsah

Putování po obloze

Typ: ostatní
Putování po obloze 1V úterý 8. 9. 2020 se žáci 4. třídy, zapojeni do projektu ŠABLONY II., zúčastnili projektového dne mimo ŠD s názvem „Putování po obloze“.

Výukový program probíhal ve Hvězdárně Třebíč pod vedením odborníka z praxe Mgr. Jany Švihálkové. Děti pozorovaly hvězdářským dalekohledem krátery na Měsíci, seznámily se s optickými jevy a šířením zvuku. Následovala venkovní ukázka spalování různých materiálů, a pak se již děti samostatně podle návodu pustily do přípravy vlastního pokusu. Zjišťovaly hustotu kapalin, přítomnost škrobu, povrchové napětí kapaliny. Na závěr celého bloku si zahrály týmovou hru MERGE PLANETS, kde po správném zodpovězení otázek obdržely určitý počet žetonů (Merkurů), které směňovaly za další planety, až vytvořily celou sluneční soustavu. Získané vědomosti děti uplatní nejen ve výuce, ale i v běžném životě.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/…na/

 


Vytvořeno: 28. 9. 2020
Poslední aktualizace: 28. 9. 2020 10:40
Autor: