Projektový den s rodilým mluvčím

Projektový den s rodilým mluvčím 1 V úterý 10. 12. se v naší škole uskutečnil projektový den v angličtině, vedený opět lektory z jazykové školy ILC Brno.

Tentokrát se ho mohli zúčastnit žáci šestého a sedmého ročníku.

První skupinu po seznámení s lektorkou čekal „storytelling“ neboli práce s krátkou anglickou povídkou. Tu jim nejprve lektorka představila, poté žáci pracovali s textem povídky, ztvárňovali ji prostřednictvím mimiky, osvojovali si jednání hlavních postav, nakonec každá skupina příběh sehrála v anglickém jazyce.

Druhá skupina pracovala s anglickými reáliemi, naučila se stupňovat přídavná jména, tvořit různé typy otázek v angličtině… to vše jim lektor vysvětloval pouze anglicky!

Žáci, kteří se do projektového dne zapojili, rozhodně nelitovali a získali dobrý pocit z toho, že si dokázali poradit i v komunikaci s rodilým mluvčím anglického jazyka, který neumí slovo česky.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_v_anglictine/

Vytvořeno: 7. 1. 2020