Obsah

Plavání v Moravských Budějovicích

Typ: ostatní
Plavání v Moravských Budějovicích 1 Ve čtvrtek 28. listopadu jsme se zúčastnili okresního kola v plavání v Moravských Budějovicích.

Byla to první zkušenost s těmito závody, a tak naše tři družstva neměla vysoké cíle. Soutěž se skládá ze štafety 6x50m volný způsob, 4x 32m polohová štafeta a individuální závody na 50m kraul, znak, motýlek a prsa. V konkurenci městských škol z Třebíče, Moravských Budějovic, Jemnice a Jaroměřic jsme se vůbec neztratili. Výsledky hovoří za vše. V kategorii mladších děvčat (6. a 7. třída) plavaly Nela Bednářová Tereza Coufalová, Kristýna Toufarová, Julie Filová, Zuzana Mezlíková a Daniela Košová (poslední tři z 5. třídy). Po slušném výkonu děvčata obsadila celkové 5. místo. Závod se vydařil Nele Bednářové na 50m kraul, když obsadila 2. místo.

Ve starších žácích (8. a 9. třída) jsme měli plné zastoupení. Chlapci Stanislav Coufal, Adam Fila, Adam Glovacz, Daniel Nováček, Lukáš Požár a Stanislav Toufar brali rovněž 5. místo. Individuální závod se nejlépe vydařil Lukáši Požárovi na 50m znak, kde získal 3. místo.

Nejlépe se závody zvládly děvčatům ve složení Klára Mezlíková, Zuzana Prachařová, Simona Teplá, Tereza Teplá, Natálie Tichá, Tereza Strnadová získaly celkové 2. místo. V individuálních závodech Tereza Teplá první na 50m kraul a druhá Natálie Tichá, Simona Teplá první na 50m znak a Klára Mezlíková třetí na 50m motýlka.

Všem účastníkům gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.