LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 1 Ve dnech 2. 2. – 8. 2. 2020 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníku.

Kurzu se zúčastnilo celkem 28 žáků, 12 žáků ze 7. ročníku, 3 žáci ze 6. ročníku a 13 žáků z 8. ročníku.

Kurz probíhal v Krkonoších v lyžařském areálu „Vurmovka“ a „Aldrov“. Program kurzu byl orientován na získání základních lyžařských sjezdových dovedností u začátečníků a na zdokonalení lyžařské sjezdové techniky u pokročilých lyžařů.

Počáteční nepřízeň počasí nám neumožnila lyžovat, proto jsme zařadili přednáškovou činnost, která zahrnovala teorii o základech sjezdového lyžování, carvingu, chování a nebezpečí na horách, první pomoci při omrzlinách, prochladnutí a jejich prevenci, poskytnutí první pomoci při úrazech na svahu, zabezpečení místa úrazu, ZOH a úspěších našich sportovců, o Horské službě, jejím vzniku a vývoji,
o náročné přípravě členů HS a také o zeměpisné lokalitě Krkonoš. Navštívili jsme také běžkařský areál „Rezek“.

Po zlepšení sněhových podmínek jsme začali lyžovat. Dopolední a odpolední část dne byla věnována organizovanému výcviku po družstvech. Žáci si také zasoutěžili ve vědomostní soutěži o Zimních olympijských hrách a byli odměněny sladkostmi.

Kurz splnil svůj cíl, pokročilí lyžaři si zdokonalili svoji lyžařskou techniku sjíždění a osvojili si dle svých pohybových schopností základy carvingového lyžování, začátečníci byli schopni na konci kurzu bezpečně sjíždět svah technikou “ šikmo svahem oblouky s přívratem horní lyže” a všichni zvládli jízdu na vleku.

FOTO: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvikovy_kurz_2020/

Vytvořeno: 17. 2. 2020