Lyžařský výcvik 7. A,B

Lyžařský výcvik 7.A, B 1 Lyžařský výcvikový kurz pro sedmé ročníky základní školy Budišov proběhl od neděle 5. února do pátku 10. února v obci Orlické Záhoří.

Výcvikového kurzu se zúčastnilo 34 žáků a 4 učitelé. V neděli v osm hodin byl sraz všech účastníků. Za pomoci rodičů jsme naložili vše do autobusu a o půl hodiny později jeli směr Orlické Záhoří. Na místě kurzu jsme se museli potýkat se špatnou příjezdovou cestou, ale za pomoci lopat jsme si cestu sněhem nakonec udělali a mohli jsme vytvořit štrůdl ze žáků a podávat si jednotlivá zavazadlo. Po ubytování účastníci šli na přes silnici vzdálený svah Bedřichovka, kde započali výcvik. Po prvním výcviku nás čekala večeře v asi 500 metrů vzdálené chatě Bedřichovka, kam jsme docházeli na všechny obědy a večeře. Snídaně jsme měli na naší chatě, která se jmenovala Luna. Po první večeři, jako každý večer, čekal žáky večerní program plný her. V následujícím týdnu výcviku žáci měli možnost mimo pravidelného výcviku na sjezdových lyží i výcvik na běžkách, který probíhal na nedalekém běžkařském okruhu. Během výcviku na běžkových lyží se žáci naučili nejen běžkovat, ale i se o ně starat. Na čtvrteční den, který byl předposledním dnem výcviku, byl naplánován závod na sjezdových lyží v kategorii dívky a chlapci. Každý účastník závodu sjel dvakrát vyznačenou trať a po celou dobu závodu byly pouze dva pády, což lze brát za velký úspěch. Vítězkou v dívčí kategorii se stala Lilien Požárová a v chlapecké kategorii zvítězil Karel Tesař. V pátek těsně před balením a úklidem se konal závod na běžkách, který v chlapecké kategorii vyhrál Lukáš Rutar a v dívčí kategorii Lilien Požárová. Po posledním obědě jsme nabrali směr Budišov, kde kolem páté hodiny byli všichni žáci úspěšně předáni.

Po sportovní stránce se dá zhodnotil kurz velmi pozitivně, všichni žáci byli schopni bezpečně sjet několikrát sjezdovku a ujet kilometr na běžkách. Celkově byl kurz poznamenán zdravotními komplikacemi, které se vyhnuli pouze několika žákům. K velkým pozitivům kurzu patří počasí, které nám nadělilo nízké teploty a obrovské porce sněhu.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/…23/

Vytvořeno: 1. 3. 2023