Obsah

Lyžařský kurz v Orlickém záhoří

Typ: ostatní
Lyžařský kurz v Orlickém záhoří 1 Žáci 7. a 8. ročníku po dvou letech opět na horách.

Tentokrát jsme vyjeli až k hranicím Polska do Orlických hor. Zázemím se pro nás stala chata Luna (v minulosti sloužila jako celnice). Přes silnici jsme měli skiareál Bedřichovka a hned kolem vedly upravené lyžařské stopy pětikilometrového okruhu. I přes polovinu března zde byly ideální sněhové podmínky a slunce nás provázelo po většinu pobytu. Kurzu se zúčastnilo 35 žáků a 15 z nich si stouplo v neděli 13. března odpoledne na lyže poprvé. První pády byly brzy vystřídány lyžařskými úspěchy, a tak jsme po několika dnech už všichni sjížděli místní sjezdovku. Sjezdové dovednosti jsme doplnili během kurzu také běžeckými dovednostmi. Sníh byl přimrzlý, tak nebylo o pády nouze. Přes veškeré nástrahy jsme úspěšně zvládli předposlední den závody na běžkách i ve sjezdu. Pobyt v Orlickém záhoří byl pro nás i příležitostí pro stmelení kolektivu a navázání kamarádství.

Vytvořeno: 28. 3. 2022
Poslední aktualizace: 28. 3. 2022 18:11