Obsah

Kroužek - Digitální technologie

Typ: ostatní
Kroužek - Digitální technologie 1 Máme za sebou skoro dva měsíce práce v kroužku Digitální technologie.

Na začátku října jsme se seznamovali s prací na počítači pomocí stránek JOP.cz. Je to jednoduchá aplikace pro výuku Informatiky na 1. stupni ZŠ. Děti si vyzkoušely ovládání myši a klávesnice formou her . Dále jsme si vyzkoušeli Kahoot! Je to volně přístupná aplikace vhodná pro fixaci učiva prostřednictvím kvízů. Nabízí tři režimy - Kvíz (Quiz), Průzkum (Survey) a Diskuse (Discussion). Základním režimem je kvíz, v jehož průběhu jsou žákům postupně pokládány otázky s výběrem odpovědí a jejich úkolem je v časovém limitu vybrat správnou odpověď. Děti si procvičily své znalosti a výherce byl vždy řádně odměněn :)
V posledních hodinách se děti věnovaly kreativitě a tvorbě v aplikaci Malování. Tvořily si své vlastní omalovánky a obrázky. Seznámily se se všemi nástroji, které tato aplikace nabízí a vznikaly nám krásné obrázky. V příštích hodinách nás čekají další zajímavé úkoly..

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/skolabudisov/album/krouzek-digitalni-technologie


Vytvořeno: 20. 11. 2023
Poslední aktualizace: 20. 11. 2023 8:43
Autor: