Exkurze Praha – 8. třída

Exkurze Praha – 8. třída 1 Dne 15. 5. 2023 jela osmá třída na exkurzi do Prahy.

Sraz byl v šest hodin před školou, kde jsme se spořádaně „nalodili“ a odjeli směr Praha. Vzhledem k velmi vydatnému dešti a pondělnímu termínu nás čekaly komplikace na dálnici. Naštěstí jsme se dostali na poslední chvíli na začátek naší cesty na Pohořelec. Zrychleným tempem jsme se dostali k Loretě a Černínskému paláci odkud nás čekala cesta směrem ke chrámu sv. Víta. Na plánovanou prohlídku chrámu jsme přišli přesně na čas. Po prozkoumání větší části komplexu pražského hradu (chrám sv. Víta, vladislavský sál, zlatá ulička, podhradí) jsme se vydali Nerudovou ulicí směrem k Malostranskému náměstí a přímo na Karlův most. Na Karlově mostě už postupně ustupoval déšť a začalo postupně vykukovat sluníčko. Na Staroměstském náměstí jsme dorazili včas, abychom si mohli prohlédnou Orloj přímo v akci. Poté jsme zamířili Źeleznou ulicí přímo na Václavské náměstí, kde byl čas obědu a prohlídky patronů českých zemí.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/…23/

Vytvořeno: 18. 5. 2023