2. odpoledne s robotikou

2. odpoledne s robotikou 1 Ve čtvrtek 25. 5. se uskutečnilo další odpoledne, kdy se žáci opět seznamovali s robotickými stavebnicemi typu VEX Go.

Avšak od minulého odpoledne se lišilo v několika aspektech.

Chlapci už byli mnohem více zkušení a podle toho také vypadaly jejich projekty. První dvě pracovní skupiny vytvořily robotická ramena, která se ovládala přes programovatelné rozhraní Scratch nebo přímo přes notebook. Ramena byla také osazena elektromagnety a čidly. Třetí pracovní skupina vytvořila pochodujícího robota a poté spirograf.

Žáci potom předvedli svoje výtvory dětem z prvního stupně. Naprostá většina jich byla nadšena, protože veškeré „výtvory“ si mohly zkusit ovládat a plnit s nimi různé úkoly. Ve finále si každý, kdo chtěl, mohl odnést obrázek vytvořený spirografem.

Opět musím pochválit žáky 7. a 8. ročníků za jejich práci. Děkuji Vám.

Ondřej Bachr

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/…ou/