Vojenská policie - přednáška

Vojenská policie - přednáška 1 30. listopadu navštívil naši školu pan nadrotmistr Komínek z vojenské policie v Náměšti nad Oslavou, patřící pod vojenský útvar 4215 v Táboře.

Žáci třetích a pátých tříd si mohli prohlédnout 27 vzorků výbušnin zajištěných ve skleněných tubách. Do rukou si mohli vzít několik zbraní, které nadrotmistr přivezl s sebou, dokonce i granátomet.

Potom předvedl mladého psa – německého ovčáka, který nám ukázal, jak umí poslouchat a plnit základní povely. Pejsek vše dělal s radostí, protože stále vrtěl oháňkou – a to je známka správně prováděného výcviku.

Dalším psem byla fenka, opět plemeno německý ovčák, označovaná jako „bombařka“, což v našem běžném jazyce znamená pes na vyhledávání výbušnin.

Jmenuje se Image a je pět let stará. Její schopnosti byly opravdu obdivuhodné.

Program byl velmi zajímavý a co je důležité – dozvěděli jsme se spousty nových vědomostí a to také díky našim všetečným dotazům.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/Vojenska_policie_-_prednaska/

Vytvořeno: 2. 12. 2018