Setkání škol v Žarošicích

Setkání škol v Žarošicích 1 V Žarošicích u Kyjova se letos už po čtvrté uskutečnilo setkání vybraných žáků škol z Mikulova, Budišova a místích Žarošic.

Cílem pro 12 žáků každé školy bylo bojovat o body převážně ve sportovních soutěžích. Všichni však k jednotlivým kláním přistupovali v duchu fair play a s tím, že není důležité vyhrát, ale především porovnat své dovednosti a skušenosti s novými sporty. Naši zástupci patřli věkem mezi nejmladší, ale přesto nechali za sebou dobrý dojem. Zvítězili jsme v disciplínác: koštýř, podlézání laťky a skok přes švihadlo. V ostatních jsme byli zdatnými soupeři a někdy nám chybělo i trochu štěstíčka.

Poděkování za vzornou reprezentaci patří: Tereze a Simoně Teplovým, Adéle Hajdukové, Kláře Mezlíkové, Natálii Tiché, Kláře Dobrovolné, Adamu Šubertovi, Stanislavu Coufalovi, Filipu Matouškovi, Petru Vostalovi, Lukáši Votavovi, Adamu Filovi.

Během tří dnů tak vznikala nová přátelství, která mohou být dále utužována v dalších létech. Příští školní rok vyjedou naši zástupci do Mikulova.

fotografie

Vytvořeno: 22. 6. 2018