Putování po muzeu

Putování po muzeu 1 Šablony II. 2. V/13 Projektový den mimo ŠD/ŠK

V pátek 7. 6. 2019 se 10 žáků z druhé a třetí třídy vydalo do Technického muzea v Brně, aby propojily teoretické znalosti ze školního prostředí s praxí. To vše pod vedením odborníka z praxe Ing. Tomáše Přibyla a kurátora sbírky technických hraček Zdeňka Rederera.

Putování po muzeu jsme zahájili přednáškou vedenou Ing. Tomášem Přibylem a dozvěděli jsme se nejen zajímavé věci z historie kosmonautiky, ale také, jak vypadá běžný den kosmonauta na oběžné dráze (co jí, kde spí, kam chodí na záchod - jak složité jsou tyto běžné věci ve stavu beztíže). Svoji zručnost a schopnost pracovat podle pokynů děti uplatnily při výrobě dvouplošníku ze dřeva, ty jsme společně zaparkovaly do hangáru „Letecké školy Budišov“, abychom se mohly vydat na prohlídku muzea. Po celou dobu žáci využívali svých znalostí k plnění individuálních úkolů. Vědomosti získané ve škole si ověřili v technické dílně, kde jsme naše putování zakončily. Pak už nás čekala jen jízda tramvají a vlakem domů.

FOTO: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/Putovani_po_muzeu_-_Projektovy_den/

Vytvořeno: 16. 6. 2019