Projektový den - Anglický jazyk

Projektový den - Anglický jazyk 1 Dne 9. dubna 2019 byl ve spolupráci s jazykovou školou ILC Brno uspořádán projektový den pro žáky sedmé třídy.

Čekaly je dva devadesátiminutové bloky angličtiny. Děti pracovaly ve dvou skupinách, každou vedl rodilý mluvčí (jednu Skot, druhou Ir).

První skupina se věnovala tématu hudba a postupovala krok za krokem až k výslednému produktu – vlastní písni, která byla kompletně jejich vlastním dílem. Vybrali si téma, složili k písni text (samozřejmě anglický), za pomoci lektorových elektronických zařízení namixovali melodii. Píseň nazpívali a narapovali. Rodilý mluvčí ji následně sestříhal a upravil, takže ji od té doby sedmáci rádi při každé příležitosti poslouchají. Není nic lepšího než vidět za sebou kus práce!

Druhá skupina, vedená rodilým mluvčím ze Skotska, se zábavnou formou seznamovala se skotskými reáliemi a nacvičila skotský tanec. Chodbami naší školy se kolem poledne rozléhal i zvuk pravých skotských dud, na které rodilý Skot zahrál.

Ač se studenti zprvu ostýchali mluvit a konverzace s rodilým mluvčím se obávali, během pár minut se osmělili a vyzkoušeli si reálnou komunikaci anglicky v praxi. Někteří z nich se už moc těší na týden s rodilým mluvčím v závěru měsíce května.

FOTO: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_-_Anglicky_jazyk/

Vytvořeno: 8. 5. 2019