Obsah

PO - Praha

Typ: ostatní
Katedrála sv. VítaVe dnech 28. a 29. listopadu jsme se my, žáci 6. a 7. třídy, v rámci projektu Pokusné ověřování vydali na dvoudenní exkurzi do Prahy.

První den jsme absolvovali dva programy v nové budově Národního muzea. První se věnoval Keltům; dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí: jak se Keltové oblékali, jak žili, s jakými artikly obchodovali atd. V archeologickém workshopu, který následoval, jsme pracovali ve skupinkách a snažili se na základě poznatků z interaktivní výstavy shrnout dané téma. Druhý program Světlo a život se zabýval vlivem světla na život různých živočichů a organismů; mohli jsme se přesvědčit o tom, jak barevně například motýl vidí pampelišku, vyzkoušeli jsme malování světlem apod.

Z Národního muzea jsme se vydali přes Václavské náměstí na pěší prohlídku historických zajímavostí – dostali jsme se až ke staroměstskému orloji. Následovala plavba historickou lodí po Vltavě, díky níž jsme měli možnost vidět pražské památky z jiné perspektivy. Během projížďky se setmělo, a tak jsme se už začínali těšit do hostelu, kde jsme nocovali.

Druhý den nás pan řidič dovezl až do těsné blízkosti areálu Pražského hradu a vypravili jsme se na prohlídku Chrámu sv. Víta, jedné z nejvýznamnějších staveb u nás. Ohromila nás svou velikostí. Po starých Zámeckých schodech jsme se kolem Kampy dostali až na Karlův most a alespoň chvíli se kochali nádherným výhledem na Hradčany na jedné a na malostranský chrám svatého Mikuláše na druhé straně. Vzhledem k silnému mrazu nám ani nevadilo, že jsme si Zámecké schody vyšlápli i nahoru, aspoň jsme se zahřáli.

U vstupu do areálu Hradu na nás už čekal autobus a zavezl nás na pražský Vítkov, kde nás čekaly dva vzdělávací programy – Český lev se probouzí a Příběh památníku. V druhém zmiňovaném jsme se dozvěděli mimo jiné i to, že památník měl v minulosti sloužit i jako mauzoleum Klementa Gottwalda.

Čas pokročil a my se vydali na cestu domů. Sice jsme se po cestě nevyhnuli několika kolonám, ale v pět hodin jsme šťastně dorazili k naší škole. Z výletu do našeho hlavního města si odnášíme spoustu nezapomenutelných zážitků.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/PO_-_Praha_6._a_7._trida/


Vytvořeno: 2. 12. 2018
Poslední aktualizace: 10. 12. 2018 20:18
Autor: