Mírový běh

Mírový běh Ve čtvrtek 15. června se naše škola připojila k nejdelšímu štafetovému běhu s hořící pochodní na světě, běhu za mír. Tuto tradici založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931 - 2007), který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Trasa vede přes 140 zemí světa.

Po přivítání a vyprávění běžců proběhla soutěž pro žáky, při které měli uhádnout jazyk, který slyšeli. Dařilo se jim to dobře a běžci jim za odměnu zazpívali píseň mírového běhu. Protože mír znamená mimo jiné i přítomnost harmonie, lásky, spokojenosti a spolupráce, běžci se na chvíli stali herci, předváděli různé scénky a děti hodnotily dobré a špatné jednání. Na závěr setkání si všichni mohli podržet mírovou pochodeň a poslat s ní své přání kamarádům do dalších měst a zemí, vložit do ní svou dobrou vůli a poslat ji do celého světa.

Vytvořeno: 29. 8. 2017
Poslední aktualizace: 23. 9. 2018 21:39