„Mami, babi, pojď si hrát“

„Mami, babi, pojď si hrát“ 1 V tento předvánoční a předmikulášský čas - 3.12. 2019 – přišli do školy prvňáci a druháci v doprovodu svých maminek, babiček, tetiček, ale i tatínků, aby společně tvořily drobné vánoční dárky a předměty.

Ve třídách byla nachystána jednotlivá stanoviště, ve kterých si děti společně s maminkami, babičkami mohly vytvořit zvonečky, sněhuláky s bambulkovou čepicí, andílka nebo velkou mikulášskou botu. V každé třídě bylo přichystáné občerstvení jak pro děti, tak pro dospělé.

Celé akce se zúčastnilo přes 70 aktérů. Jak velkých, tak malých.

A kdo stál za celou realizací? Paní Olga Ondráčková se stala garantem předvánočního tvoření.

Již začátkem listopadu se rozproudily přípravy na tvoření. Oslovila další dámy z Budišova, které nabídly svou pomoc. Chystaly materiály, vybíraly vhodná témata, pekly, tvořily. Díky jim byla ve škole vytvořena překrásná tvůrčí předvánoční atmosféra.

Najednou nikdo nikam nespěchal. Maminky a babičky společně s dětmi začaly vytvářet rozmanité předměty. Chvíle vzájemné pospolitosti, zastavení se s jasným cílem být jen spolu a tvořit, byla zcela naplněna. Hlavním smyslem setkání se stalo mít čas jeden na druhého, popovídat si, společně tvořit a mít radost se zdařilých výtvorů.

Propojení školního prostředí s maminkami a babičkami, které neřešily školní úspěchy či neúspěchy svých ratolestí, bylo kouzelné. Hlavně rozzářené tváře babiček, které byly hrdé na své vnoučky a vnučky, odrážely spokojenost s adventním podvečerem.

Domů si každá odnášel ne jen balíček s cukrovím, ale hlavně hřejivý pocit tam někde na hrudi, který nikdo a nic nevymaže.

Za celý koordinační tým Mgr. Jana Smrčková

Foto: