Lyžařský výcvikový kurz - Fajtův kopec - 1. stupeň

Lyžařský výcvikový kurz - Fajtův kopec - 1. stupeň 1 Poslední únorový  týden vyrazili žáci 1. stupně na Fajtův kopec nedaleko Velkého Meziříčí.

Zde se zúčastnili lyžařského výcviku. Někteří z nich dojížděli na svah každý den, někteří se ubytovali přímo ve SKI areálu.

Náplní výcviku bylo naučit začátečníky základy sjíždění, brzdění a zatáčení, a pokročilé lyžaře zdokonalit techniku lyžování. To se zdařilo, neboť všichni účastníci sjeli samostatně místní sjezdovku a naučili se i jízdu na vleku. Součástí lyžařského kurzu byly i soutěže, bodování úklidu a závod ve slalomu.

K celkové pohodě přispěla i závěrečná odměna – usměvavý dort.

Mirka Prášilová

FOTO: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/LVK_2019_-_Fajtuv_kopec_-_1._stupen