Lyžařský kurz Karlov

Lyžařský kurz Karlov 1 Ve dnech 11. 1. – 17. 1. 2019 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníku. Kurzu se zúčastnilo celkem 21 žáků, 19 žáků ze 7. ročníku a 2 žáci z 8. ročníku.

Kurz probíhal v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách. Program kurzu byl orientován na získání základních lyžařských sjezdových dovedností u začátečníků, na zdokonalení lyžařské sjezdové techniky u pokročilých a na získání nebo zdokonalení běžecké techniky.

Součástí kurzu byla i přednášková činnost o základech sjezdového lyžování, carvingu, chování
a nebezpečí na horách, první pomoci při omrzlinách, prochladnutí a jejich prevenci, poskytnutí první pomoci při úrazu na svahu, zabezpečení místa úrazu, o Horské službě, jejím vzniku a vývoji,
o náročné přípravě členů HS a také o zeměpisné lokalitě Jeseníků.

Dopolední a odpolední část dne byla věnována organizovanému výcviku po družstvech. Žáci se pravidelně po skupinách střídali i v běžeckém výcviku.  Ve středu se uskutečnily závody ve slalomu.  Soutěž byla vyhodnocena v podvečer, žáci obdrželi diplomy a drobné ceny.

Kurz splnil svůj cíl, pokročilí lyžaři si zdokonalili svoji lyžařskou techniku sjíždění, začátečníci byli schopni na konci kurzu bezpečně sjíždět svah technikou “ šikmo svahem oblouky s přívratem horní lyže”, všichni zvládli jízdu na vleku a absolvovali základy běžecké techniky.

Foto: https://skolabudisov.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz_Karlov_2019/

Vytvořeno: 21. 1. 2019