Exkurze na úřad práce v Třebíči

Exkurze na úřad práce v Třebíči 1 Dne 22. 5. 2019 se žáci 8. ročníku zúčastnili workshopu na Úřadu práce v Třebíči.

Žáci se v první části seznámili s momentální situací na trhu práce a dále i s předpoklady, jak se trh práce bude nejspíše vyvíjet i v následujících letech.

V další části se žáci zaměřili na vhodný výběr školy po skončení základní školní docházky. Byli jim vysvětlení rozdíly mezi učňovským a středoškolským maturitním školstvím a následném uplatnění ve vybraných oborech. Zároveň se probraly klady a zápory jednotlivých typů škol.

Ve finále jim dal úřad práce k dispozici kartotéku s různými pracovními obory, které jsou na trhu práce i se vzděláním, které potřebují žáci dosáhnout, aby vybranou práci mohli vykonávat. Součástí byl i profesní dotazník. Na konci jim byla nabídnuta možnost využití poradenských služeb úřadu práce a opětovně nás pozvali na podzim, kde již jim poradí, jak mají postupovat s přihláškami na SŠ atd.

Žáci přistoupili k exkurzi velmi zodpovědně a dle mého mínění je tento workshop velmi oslovil a bavil. Rád bych ještě tímto způsobem poděkoval p. Vybíralové, která se o nás výborně postarala.

Vytvořeno: 26. 5. 2019
Poslední aktualizace: 29. 5. 2019 20:01