Exkurze do místní firmy Anteria

Dne 4. června se žáci sedmé třídy vydali navštívit místní truhlářskou dílnu, která je rodinnou firmou s názvem Anteria.

Zajišťují zde nejen výrobu nábytku převážně pro kanceláře a laboratoře, ale také internetový prodej ostatního nejen kancelářského vybavení (např. židlí).

Žáci se od pana Drahoše Menčíka dozvěděli, jak taková společnost funguje, že reklama a nabídka je neméně důležitá jako samotná výroba.

Žáci prošli všemi stádii výroby, mohli vidět, jak se pracuje na CNC zařízení, jak jsou elektronicky opracovávané části nábytku. Dozvěděli se, co je to olepovačka, viděli, že na dílně je práce nejen pro muže, ale i pro ženy.

Exkurze byla zajímavá a poučná, dvěma žákům se zde líbilo natolik, že by se bez váhání stali pracovníky na truhlárně v Anterii.

Vytvořeno: 7. 6. 2019
Poslední aktualizace: 7. 6. 2019 21:47