Exkurze do hlavního města

Exkurze do hlavního města 1 V rámci projektu MŠMT Pokusné ověřování, který je zaměřený na paměťové instituce – muzea, vyrazilo 53 našich žáků pod dohledem pedagogů do našeho hlavního města.

Navštívili jsme Národní muzeum (program Fenomén Masaryk a Noemova archa), Náprstkovo etnografické muzeum (program Oceánie a Austrálie) a Technické muzeum (program Chemie kolem nás).

Uchvátila nás večerní Praha na Staroměstském náměstí s Orlojem, jazzovou hudbou a trdelníky, Karlův most a vycházka k nočnímu Pražskému hradu.

Nadšeni jsme byli z Technického muzea, které jsme mohli celé prochodit a kochat se automobily, mašinkami, motocykly, modely staveb či astronomií.

Ubytování a polopenzi nám zajistil hostel Kotva a bezpečně nás tam i zpět dopravil pan Uchytil.

Unavení, ale spokojení jsme se vrátili domů. Tak kam vyrazíme příště?

Foto: http://skolabudisov.rajce.idnes.cz/Praha_2017/

Vytvořeno: 29. 11. 2017