Exkurze - Čáslav a Kutná Hora

Exkurze - Čáslav a Kutná Hora V úterý 17.5. navštívili vybraní žáci naší školy 21. základnu taktického letectva Čáslav, která je jednou z hlavních složek Vzdušných sil Armády České republiky.

Jejím stěžejním úkolem je zabezpečit obranu a suverenitu vzdušného prostoru České republiky. Žáci si mohli prohlédnout v hangáru oprav letecké techniky nadzvukový letoun JAS -39 Gripen a lehký bitevník    L -159 ALCA. Navštívili i stanici biologické ochrany letiště s ukázkou dravců a vnitřní a venkovní muzeum základny. Druhá část exkurze proběhla v Kutné Hoře. Žáci si prohlédli za doprovodu průvodkyně chrám sv. Barbory, kostel sv. Jakuba, Hrádek, jezuitskou kolej, Kamennou kašnu, Kamenný dům a Vlašský dvůr. Ve večerních hodinách jsme se vraceli s mnoha novými informacemi  a zážitky domů.

Vytvořeno: 5. 9. 2017
Poslední aktualizace: 23. 9. 2018 21:39