Biologická a dějepisná olympiáda

Dne 7. února se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády.

V mladší kategorii (6. a 7. tř.) i ve starší kategorii (8. a 9. tř.) se soutěží ve třech oblastech: teoretické znalosti, poznávačka organismů (houby, rostliny, živočichové, minerály a nerosty) a praktický úkol.

Žáci se mohli částečně připravit ze studijních materiálů, které byly letos celkem rozsáhlé – 70 stran. Text byl zaměřen na příjem a výdej látek.

Postupující do okresního kola:

mladší kategorie: 1. Pavel Komínek (6.tř.), 2. Natálie Střechová (7.tř.)

starší kategorie: 1. Lea Kratochvílová (8.tř.), 2. Adéla Hajduková (8.tř.), 3. Martin Matoušek (9.tř.).

Postoupit do okresního kola by si zajisté zasloužili všichni, kteří se účastnili školního kola, protože dělají něco navíc – a to je odlišuje od ostatních spolužáků.

Žák deváté třídy Martin Matoušek nás v lednu přímo vzorově reprezentoval v okresním kole dějepisné olympiády a 21. 3. 2019 se zúčastní krajského kola v Pelhřimově. Držme mu palce!

Přejeme všem, aby si zachovali přízeň k biologii a dějepisu.

Vytvořeno: 10. 2. 2019
Poslední aktualizace: 25. 2. 2019 16:53